Miks on massaažitool Sinu lemmikkolleeg?

Artikli aluseks on USA-s läbiviidud uuring, kus testiti seoseid massaažitooli massaaži kasulikkusest kollektiivis. Erinevate testide ja uuringute käigus tehti nii mitmeidki põnevaid avastusi: nimelt aitab massaaž parandada loovust ja probleemide lahendamise oskust, vähenevad vigastused töökohal. Lisaks veel ka suurendab töötajate lojaalsust, aitab juhtidel erksana püsida. Aitab leevendada stressiga seotud terviseprobleemide, annab juurde energiat ning mõjub ka üldiselt tervistavalt.  

Te ilmselt sirvite eelnevat loetelu ja mõtlete, et enamusel mainitud toimete ja massaažitoolide vahel ei saa olla mingit seost. Kuidas vähenevad massaažitooliga vigastused töökohal?

USA-s läbiviidud uuringus selgus, et massaaž aitab parandada loovust ja probleemide lahendamise oskust, mis tuleneb otseselt sellest, kui keskendunud suudab olla katses vaadeldud isik. Samuti mõjub tulemusi ka hapniku kogus, mis jõuab ajju. Massaaž aitab stimuleerida vereringet, mille tulemusel jõuab rohkem hapnikurikast verd ajju, mille tulemusel paraneb ka sooritusvõime. Ka mõjub massaaž üldiselt väga lõõgastavalt ja rahustavalt, aidates paremini keskenduda. Selgus veel ka asjaolu, et massaaž aitab suurendada töökoha harmooniat ja aitab vähendada vigastusi töökohal. Uuringust selgus, et hea massaaž aitab vähendada stressi taset ning aitab paremini toime tulla stressirohkete tööülesanntega, aitades muuhulgas vähendada ka ärevusseisundit.  Töökohal vähenesid ka tööõnnetused, kuna leiti, et massaaži saanud töötajad on töökeskkonna suhtes tähelepanelikumad ja rohkem keskendunud. Kuid  ka üldiselt on stressivaba töökoht töötaja jaoks turvalisem ja nauditavam.

Massaažitool võib suurendada ka töötajate lojaalsust, kuna töötajad tunnevad ennast rohkem hinnatumana, kui nad saavad lisahüvesid, olgu selleks siis kasvõi massaažitooli massaaž. Kui töötajate töökeskkonna heaolusse panustatakse piisavalt, tunnevad töötajad suuremat heaolutunnet ja on ka rahulolevamad oma juhtide ja töökoha üle. Mille tulemusel suureneb ka ühtekuuluvustunne, mis peegeldub ka tootlikuses. Massaaž aitab ka juhtidel erksana püsida ning ärevust vähendada, paremini magada, pinget paremini taluda ja entusiasmi tagasi saada. Massaažid on statistiliselt seotud parema töövõimega.

Stress on enamikes meie haigustes pidevalt süüdi. Tavaliselt on see paljude terviseprobleemide otsene või kaudne põhjus. Paljud patsiendid, kes pöörduvad arsti poole probleemidega nagu seljavalu, seedeprobleemid, unetud, migreen – kuulevad oma arstilt samu sõnu “proovige lõõgastuda”. Kuid paraku on seda lihtsam öelda kui teha – õnneks pakub massaažitool selleks suurepärast võimalust igal ajal natuke aega maha võtta ja lõõgastuda. Massaažitooli omamise puhul on palju häid omadusi, massaažitool VIP Royal Black on mitmekülgseid funktsioone pakkuv tool, mis pakub programme tugevast shiatsu tehnikast kuni ameerika kiigutava ja uinutava massaažini.

Sarnased postitused