4 olulist küsimust massaažitoolide kohta
Miks võivad kaks väga sarnast massaažitooli olla erineva hinnaga?
Ei saa välistada, et erinevad ettevõtted müüvadki sama mudelit erineva nime ja hinnaga – ka meie oleme avastanud ühe enda massaazitooli ühes teises suures müügikohas teise nime ja ca 2000eur kallima müügihinnaga.
Tavaliselt on aga asi selles, et massaažitoolid võivad olla väliselt väga sarnased, kuid sisult erinevad: erinevad programmid, teistsugune massaažimehhanism (mitmed tootjad paigaldavad erinevatele sihtgruppidele sama kesta sisse erinevaid massaazimehhanisme, näiteks väga suur vahe on 2D, 3D ja 3D süvamassaaziga ehk 4D mudelitel), õhkpatjade arv jne. Massaazitooli ostetakse sageli hinna järgi ja silmadega, eriti kui valik tehakse internetis, aga tegelikult võib maksta tooli sisu ehk see, mille pärast massaažitooli ostetakse, kordades rohkem kui kena, pilkupüüdev ja luksuslik välisdisain. Erinevaid toole proovides on võimalik enda jaoks sobivaim välja valida. Pole sugugi välistatud, et mõni odavam massaazitool meeldib hoopis rohkem kui kallim ja täiuslikum – toolid on erineva iseloomuga ja alati ei ole hind füsioloogilise sobivusega korrelatsioonis. Küll aga kehtib reeglipära, et mida kallim massaažitool, seda rohkem on erinevaid seadistamis- ja kohandamisvõimalusi, seda kestvamad komponendid ja vastupidavam toode. Seepärast soovitame – proovige erinevaid massaazitoole ja otsustage alles siis. Meie hoiame silma peal uutel trendidel ja tehnikasaavutustel ning meie tootevalik täieneb pidevalt värskete mudelitega. Tippklassi toodetele pakume ainsana Eestis 7-aastast garantiid.
Milline oleks sobivaim massaažitool?
See on suuresti sisetunde küsimus ja sõltub eelnevast kogemusest – kui varasemat kogemust pole, võite juba esimest massaažitooli proovides eufooriasse sattuda ja kaupa teha. Kogemus on niivõrd huvitav ja omapärane, et ei raatsigi massaažtoolist lahkuda ning juba esimene massaažitool tundub kõige tipp. Kindlasti ei tasu lasta end müügimehe meeldivast jutust uinutada – piltlikult, kui tundmatu automargi müüja kasutab autot iseloomustades väljendeid, mis iseloomustavad saksa premium-marke, siis ei muuda see müüdavat autot veel saksa autotööstuse pärliks. Seepärast proovige erinevaid massaažitoole ja kuulatage, mida ütleb teie keha ja vaim. Samuti tunnetage massaaziseansi järelmõju – kas massaaž rahustas, lõdvestas, kas mõtted hakkasid liikuma või vastupidi, tekkis roidumus ja väsimus. Ärge laske end häirida massaažitooli aukartustäratavast välimusest või pimestada soodsana näivast hinnast. Ka odaval hinnal võib olla oma hind, hilisemate tehniliste või halvemal juhul isegi terviseprobleemide näol. Hea massaažitool kõlab nagu sümfooniaorkester, mis mängib oma harmoonilist, nii füüsiliselt kui vaimselt nauditavat massaažiprogrammi, vähendab stressi ja tõstab tuju.
Kuidas mõjub massaažitooli kasutamine pikemas perspektiivis?
Kui tegite sobiva valiku ja teil pole massaazitooli kasutamisele vastunäidustusi, paraneb teie tervis, tõuseb vaimne ja füüsiline toonus, mõtted hakkavad paremini liikuma, väheneb stressitase. On täiesti võimalik, et teete massaaziseansi käigus mõne tähtsa otsuse või investeeringu, mis massaažitooli ostuhinna kuhjaga tasa teenib (massaaziseanss soodustab loovat lähenemist ja innovatiivset mõtlemist – see on aga omaette artikli teema). Samuti vähenevad stressi- ja väsimuse sümptomid. Juba esimesed massaažitooli seansid lõdvestavad pinges lihaseid ja vereringe paraneb, mis omakorda aitab mürkaineid kehast välja viia. Tipptasemel massaazitoolidel on ka spetsiifilisi programme erineva spetsiifikaga töötajatele (IT-sektor, poemüüjad, autojuhid, tippjuhid jne.), on programme erinevateks kellaaegadeks (hommikuprogramm, ergutav, uinutav jne.) ja isegi võimalus koostada ning salvestada personaalseid programme. Mõned massaazitoolide mudelid pakuvad ka väga erilisi iidseid massaazitehnikaid, nagu näiteks hiina tuina massaaz.
Millal massaažitooli kasutada?
Kõige kiirem kasu on massaažitoolist stressi ja väsimuse korral ja nagu öeldud, soovitatav on kasutada kuni pool tundi päevas. Näiteks üks veerandtunnine toniseeriv seanss pingelise tööpäeva kestel ja teine -lõdvestav – õhtul kodus. Liigne kasutamine võib teha kasu asemel kahju nagu kõik head asjad; algajatele soovitatakse alustada 15 minutist päevas. Miks? Sest organism hakkab puhastuma ja jääkainetest vabanema ning soovitatav on, et see ei toimuks liiga kiiresti.