fbpx

Abiks massaažitoolide hanke korraldajale

Massaažitooli mudelite valik muutub järjest suuremaks. Püüame olla abiks, et aidata esmakordselt massaažitoolide maailma sukeldujal orienteeruda erinevate võimaluste, turunduslike terminite ja mõistete virvarris ning leida oma ettevõtte või asutuse töötajatele sobivaim massaažitool.

USA-s läbi viidud uuringu tulemusel aitab massaaž parandada loovust ja probeemide lahendamise oskust, vähendada vigastusi töökohal ning suurendab töötajate lojaalsust. Põhjalikumalt loe uuringust meie blogist

Enne veel aga soovitame lugeda meie massaažitoolide välimäärajat, kus selgitame lihtsalt ja arusaadavalt, mida võib oodata erinevas hinnaklassis massaažitoolidelt.

Milliseid küsimusi lisada või mitte lisada hankesse ja miks?

 1. Automaatne kehapikkuse tuvastamine

Seda oskavad tänapäeval kõik 3D ja 4D massaažitoolid, kuid mitte 2D toolid. Milline erinevus on 2D, 3D ja 4D massaažitoolide vahel, loe täpsemalt meie blogist siin

 1. Tervisesensor – milleks on kasulik?

Kui kasutajad soovivad massaaži eel või järel jälgida oma terviseparameetreid, siis on see väga soovitav lisavõimalus: tavaliselt mõõdab sensor pulssi, vere hapnikusisaldust, vererõhku ja mikrotsirkulatsiooni, mõned mudelid ka muid parameetreid. Kuna mõõtmine toimub sensorile asetatavalt näpult, siis meditsiinilist täpsusklassi mõõtmised ei paku, aga võrdlusparameetritena on abiks ikka.

 1. Massaažiulatus kaelast reieni ehk mida tähendab S, L ja SL-track?

See tähendab pikka massaaziulatust, kus massaazipea(d) liiguvad mööda L-kujulist siini kaelast kuni istmiku alla ning seda oskavad tänapäeval kõik moodsad 3D ja 4D massaazitoolid. Mõnedel massaazitoolidel on isegi 2 massaazipead, millest üks masseerib kaela ja õlavöödet, teine turjast reiteni. Milline vahe on S, L ja SL trackil, loe põhjalikumalt meie blogist

 1. 3D või 4D-massaažirullikud?

Kontorisse oleks 3D massaazirullikud miinimumnõue; kui eelarve kannatab siis soovitaksime 4D rullikutega mudelit – sel juhul saavad enda jaoks sobiva tugevusega massaazi valida nii need, kes tahavad õrna kohtlemist kui ka need, kellele meeldib tugev “käsi”.

 1. Kui lai peaks olema tooli istumisala laius? Soovitatavalt 52+ cm

Mida korpulentsemad kasutajad, seda enam ruumi nad vajavad, ning vastupidi: paar cm tundub tühise erinevusena, kuid võrrelgem kingapaariga: kui kannate igapäevaselt nr 42-te, kas mahuks jalga ka nr 40? 

Kõhetutele kasutajatele sobib ka kitsas 50-52cm laiusega massaazitool, keskmistele 52-54. Kui on suur erikaaluliste kasutajate arv, siis soovitatavalt võiks laius olla 54+ cm, et kõik mugavalt ära mahutatud saaksid.

 1. Õhkpadjad kätele, õlgadele, säärtele ja jalalabadele; kas ka reitele?

Õhkpatjadega masseeritakse neid kehapiirkondi, millele massaazipea ei pääse ligi: jalalabad külgedelt ja “sussikujulise” massaaziseadme korral ka pealtpoolt, sääred külgedelt (täiuslikumatel mudelitel on eraldi sääremarjade rullmassaazimehanismid), käte massaazipadjad võtavad käelabad ja käsivarred enda  perioodilisse embusse ning õlgade õhkpadjad suruvad kasutaja vastu seljatuge. Reite massaazipatju me tingimata ei soovita: neid kasutatakse paljudel vanematel mudelitel, kuid uuematel sageli mitte: põhjus on selles, et külgmised õhkpadjad kitsendavad istumisala ruumi ca 10cm ja kui kasutajad on veidi korpulentsemad, siis tekitab see ebamugavust. Kas tunneksite end mugavalt, istudes 30-40cm laiuses vannis?

 1. Milline pult? Nuppudega, puutetundlik või nutipult?

Nupupuldi nuppude ja korpuse vahele koguneb raskesti eemaldatav mustus ja nuppe on väga tülikas ning aeganõudev puhastada. Viiruste leviku perioodil võib puhastamata nupupult kanda edasi patogeene ja ei sobi seetõttu kontoritesse, kus on palju kasutajaid. Tänapäevased lihtsamad massaazitooldid kasutavad seetõttu hügieenilisi, lihtsalt puhastatava sileda pinnaga puutepulte. Täiuslikumadel massaazitoolidel on tahvelarvuti tüüpi nutipuldid, mis kuvavad rohkem infot, erinevaid parameetreid ja isegi soovitusi massaaziprogrammide kasutamise kohta. Puldi välimus ja sellel kuvatav info annavad juba peale vaadates tunnistust massaazitooli võimekuse osas.

8. Millised pinnad on kasutajale lihtsasti puhastatavad?

Nagu eelnevalt mainitud, on kõige raskemini puhastatavad ja samas kõige kiiremini saastuvad pinnad juhtpuldi nupud: kui pult on vanamoodsate nuppudega, siis kipub nuppude ja korpuse vahelistesse piludesse kogunema raskesti eemaldatavat mustust. Seetõttu võiks pult olla sileda pinnaga ja puutenuppude või veel parem, tahvelarvuti-tüüpi ekraaniga, et kuvada ka näiteks programmide lühikirjeldusi ning muud kasutajale vajalikku ja huvipakkuvat infot.

  Käte ja jalgade “massaazipesad” olgu kaetud tugeva, libeda ja kergesti puhastatava tekstiiliga või nahalaadse materjaliga: säästutoolidel võib kasutatud materjal olla õhem, kiiremini kuluvam ja mitte nii lihtsalt puhastatav. Võimaluse korral soovitame materjali kvaliteedis oma sillmaga veenduda.

  9. Kui suur võiks olla automaatprogrammide arv?

  Minimaalselt võiks büroos kasutataval massaazitoolil olla 5-6 automaatprogrammi, hea oleks 9-10 ja kui kasutajate arv on suur või erinevate vajadustega, siis isegi 15 või enam programmi, et igaüks leiaks endale sobiva.

   Näiteks Lily Sognol ja mitmel teisel mudelil on loovat tööd tegevatele kasutajatele loovust tõstev eriprogramm, samuti eriprogramm juhtivtöötajatele, arvutikasutajatele, autojuhtidele jne. 

   10. Erinevad massaažitehnikad

   Massaazitehnikaid võiks olla vähemasti 4-5, täiuslikumatel toolidel on neid koos kombinatsioonidega 8-9. Suurem valikuvariantide arv annab igale kasutajale võimaluse leida endale sobivaim(ad).

   11. Manuaalsete programmide valik

   Manuaalsed programmid sobivad juhtudeks kui mõnel kasutajal on soovi teatud  kohta või piirkonda kindla massaazitehnikaga masseerida, jättes kõik ülejäänud piirkonnad massaazist puutumata. 

   12. Võimalus valida kogu keha ja kehapiirkonna massaaži vahel

   3D ja 4D massaazitoolid võimaldavad reeglina valida kas kogu keha, mingi piirkonna või kindlale punktile fokuseeritud massaazi vahel.

   13. Õhkpatjade tugevuse määramine:

   See on tänuväärne ja kõigil 3D ja 4D massaazitoolidel kasutatav funktsioon, mis võimaldav kasutajal valida õhkpatjade surve tugevust erinevate astmete vahel või mingid piirkonnad hoopis välja lülitada. Näiteks veenilaiendite puhul võib olla säärte massaaz meditsiinilise vastunäidustusega. 

   14. Manuaalselt määratav rullikute kiirus

   Erinevaid kiiruse valikuid on 3…6: mida suurem kiirus, seda intensiivsemalt massaaz mõjub. Kiire massaaz mõjub ergutavalt, aeglane – rahustavalt.

   15. Kaaluta oleku asend ehk nullgravitatsioon

   Algselt tähendas see poollamavat  “kosmonaudi asendit”, kus keha raskus jaotub seljale ning jalgadele ühtlaselt. Tänapäeval on paljudel 3D ja 4D mudelitel mitu erineva “kangusega” nullgravitatsiooni (zero gravity) asendit, millest sügavaim on selline, kus jalad on südamejoonest kõrgemal. 

   16. Jalataldade refleksoloogia jalatalla rullikute abil

   Jalataldade all on palju akupressuuripunkte, mis mõjutavad tervist. Lihtsamatel massaazitoolidel on taldade all üks massaazirullik, täuslikumatel võib neid olla mitu, mis katavad kogu jalalaba kuni kannani.

   17. Seljasoojendus; jalasoojendus

   Seljasoojendus on külmal ajal mõnus ning verevarustust parandav lisa, milleta ei müüda tänapäeval enam ühtki tõsiseltvõetavat massaazitooli. Täiuslikumatel mudelitel kasutatakse ka jalasoojendust ning veel täiuslikumatel on võimalik valida soojenduse erinevate tugevuste vahel.

   18. Kiigutav funktsioon – kas on vajalik?

   Kontoris kasutatavatele massaazitoolidele me seda ei soovita: kui tooli kasutab daam seelikuga ning ruumi satub sel ajal, kui seljatugi on all ning jalad üleval, teisi inimesi, võib lühike seelikusaba tekitada ebamugavaid olukordi. Kiigutavat funktsiooni kasutatakse uinutavates programmides, mis on omal kohal kodustes tingimustes, kuid pole rahvarohketes büroodes ega ametiasutustes soositud.

   19. Hääljuhtimine

   Tehisaru ja kõnetuvastuse kiire areng on jõudnud ka massaazitoolide maailma: kui kasutajad valdavad head inglise keelt, siis võib isegi lihtsamate mudelite seast leida häälkäsklustele reageerivaid massaazitoole. Näiteks meie Lily Sogno tunneb 84-st häälkäsklusest isegi rohkem automaatprogramme kui puldilt valides. Häälega juhtimine on ühtlasi mugav, sest käsi pole tarvis kasutada et vahetada programmi, muuta tooli asendit, alustada või lõpetada programmi jne.

   20. Bluetooth-helisüsteem muusika kuulamiseks

   On samuti kõigil tänapäevastel 3D ja 4D massaazitoolidel, samuti ka paljudel lihtsamatel 2D ja 8D mudelitel. Siiski ei tasu oodata massaazitooli kõlaritest muusikakeskusega võrreldavat helikvaliteeti, kuid rahustava ja stressivaba helitaustai loomiseks on see piisav.

   21. Massaazitooli kaal

   Kaalu küsimus omab otsest seost tooli mõõtmete ja võimekusega: mida suurem ja võimekam massaazitool, seda rohkem seadmeid on sinna mahutatud ja seda suurem on ka tooli kaal. Lühidalt võiks jagada massaazitoolid sellistesse kategooriatesse: kuni 60kg – lihtsad algelised mudelid ja münditoolid; 60-80kg – lihtsamad keskklassi 3D mudelid; 80-100…110kg – ülemise keskklassi massaazitoolid; 100-120…130kg – lihtsamad 4D mudelid ja 130+ kg – high end tippklassi massaazitoolid..

   22. Värvilahendus

   Sageli küsitakse büroodesse tumedamat tooni värvilahendusega massaazitoole, kuid ei tasu sellesse narratiivi kinni jääda kui tegemist ei ole just töötunkedes kasutajatega: heledamates toonides massaazitoolid loovad helgema õhkkonna ja võivad olla interjöörile kaunistuseks;

   Mida renditeenusele veel juurde küsida?

   1. lühijuhend toote kasutajale, võiks olla lamineeritud A4 kujul;
   2. puhastusjuhend toote kasutajale;
   3. et rendi esemete hooldus ja remont sisaldub hinnas ning rendi eseme kasutajast sõltumatute rikete puhul asendatakse renditav ese samaväärse või paremaga;
   4. Oluline on ka eseme teise tootega asendamise võimalus toote mittesobivusel kasutajatele – kui selgub, et massaazitool siiski ei sobi, on meie klientidel vahetusvõimalus – asendada tool samaväärse või täiuslikuma mudeliga. See kehtib mitte ainult ostu, vaid ka rendi korral – anname oma parima, et saaksite massaazitoolist maksimaalselt kasu.

   Sarnased postitused

   Miks võivad kaks väga sarnast massaažitooli olla erineva hinnaga? Ei

   Massaazitool.ee – 7-aastase garantii, parima kvaliteedi ja suurima massaazitoolide valikuga

   Öeldakse, et tark hakkab pigem haigusi vältima kui valima vahendeid

   Milline on massaažitoolide tulevik? Ennustada on väga keeruline, eriti veel,

   Tänapäeva inimesed on üha istuvama eluviisiga, me veedame suurema osa

   VIP Golden SPA massaažitoolis on perfektses sünkroonis moodsa tehnika lahendused

   Massaažitool VIP A2 on laia istumisalaga, mis võimaldab massaažitooli kasutada

   Massaažitoolidel on palju kasulikke ja tervistavaid omadusi, vähe on räägitud

   Tihti küsitakse meilt, milline on parim massaažiprogramm, või et kuidas

   Parandab immuunsüsteemi ja aitab võidelda haigustega  Maailmas, kus me elame,

   Miks on massaaž nagu trenn? See, kuidas massaažitoolist mõelda võib,

   Artikli aluseks on USA-s läbiviidud uuring, kus testiti seoseid massaažitooli

   Kas rohkem ja pikemalt massaažitooli kasutamist on kasulikum? Vastus on

   Kuidas saab massaažitooli massaaž olla tervisele kasulik? Kuigi kasu sõltub

   Üheks põhjuseks, miks su jalad külmetavad on seotud vegetatiivse ehk

   Üks massaažitool – võimalusi kümneid Luksusliku massaaži nautimine on lihtsam

   Sügise muutumine talveks võtab aega vaid ühe silmapilgu. Meie elustiil

   Alljärgnevalt saate lugeda, milliseid kasulikke omadusi on jalamassaažil ning vastuse

   Loe lähemalt, kuidas panna massaažitool täitma oma soove. Saa teada,

   Massaažitool kodukasutuseks ostetakse tihti silmade ja rahakotiga nõu pidades. Mis

   Kontorikasutuses on massaažitoolil ilmselt väga eriilmeline kasutajaskond nii vanuse, kasvu,

   S-, L- ja SL track – kõik need terminid kirjeldavad

   Massaažitoolid on erinevat tüüpi massaažipeaga – neist kõige lihtsam ja

   Tavaline sääremarjamassaaž viiakse läbi õhkpatjadega: patju täis pumbates ja õhku

   Oleme oma blogides palju rääkinud massaažitooli tervistavatest omadustest. Kuid me

   Mis on karpaalkanali sündroom ehk hiirekäsi? Alustame algusest ja selgitame,

   Jaapani massaaž on tuntud juba iidsetest aegades ja seda tuntakse

   Massaažitoolid on muutunud üha populaarsemaks lõõgastus- ja tervise vahendiks kodudes.

   Massaažitooli valimine võib esialgu tunduda ülesandena, mis nõuab palju aega

   Üha enam hotelli ja spa ettevõtteid otsustab investeerida kvaliteetsetesse massaažitoolidesse,

   Massaažitooli kasutamine aitab parandada tervist ja tõsta üldist heaolu. Kiire

   Tänapäeva kiire elutempo ja pidevad väljakutsed panevad meie keha ja

   Kaasaegse maailma kiire tempoga rütmis on tehnoloogia pannud oma pitseri

   Massaaž on suurepärane viis lõõgastumiseks ja keha pingete leevendamiseks ja

   Suve lõpp toob endaga kaasa soovi nautida viimaseid päikeselisi päevi

   Kaasaegsed massaažitoolid on tõeline tervendav oaas kiire elutempo ja pideva

   Massaažitoolid on muutunud üha populaarsemaks viisiks lõõgastumiseks ja stressi leevendamiseks.

   Kaasaegse tehnoloogia ja luksusliku disaini ühendusel on sündinud midagi erilist

   Kes meist ei naudiks mõnusat massaaži? Massaaži mõju ei piirdu

   Spordi- ja trennijärgne taastumine on treeningprotsessi lahutamatu osa. Kui räägitakse

   Oktoober, vaimse tervise kuu on pühendatud vaimse tervise teadvustamisele. Olenemata

   Kontorikeskkond on koht, kus paljud meist veedavad suure osa oma

   Massaažitoolid, mis esmapilgul tunduvad olevat lihtsalt luksuslikud kodukaunistused, on tegelikult

   Massaažitoolid on saanud järjest populaarsemaks lõõgastumise viisiks kodus. Kuigi paljud

   Massaažitoolid on kaasaegsetes kodudes muutumas üha populaarsemaks. Need lubavad pakkuda

   Vanasõna ütleb: “Sogases veel on lihtsam kala püüda”. Viimastel aastatel