S-, L- ja SL-track – mis vahet neil on?
S-, L- ja SL track – kõik need terminid kirjeldavad massaažitooli selja mehhanismi liikumistrajektoori ehk seda, kuidas tooli massaažipea liigub.
Alustame aga veelgi kaugemalt.
Esimestel üles-alla liikuva massaažipeaga massaažitoolidel olid seljatoe mõlemal küljel kaks relssi, mis suunasid massaažipea liikumist. Massaažipead liigutas üles-alla tiguvõll: lihtne ja töökindel lahendus.
Alloleval fotol on näha tüüpiline käesoleva sajandi alguse massaažitooli seljatoe mehhanismid, sealhulgas massaažielement ja seda liigutav tiguvõll.
S-track
Järgmiseks edasiarenduseks oli sirgete relsside asendamine seljatoe kumerusi ja nõgususi jäljendavate siinidega. Selle tulemusena saame S-kujuliselt liikuva massaažipea, millest ka nimetus: S-track. S-track’i puhul on massaažipea kontakt seljaga parem, kuid arvestatud on keskmise kasutajaga. See tähendab, et keskmisest erilisema füüsisega kasutajatel võib kasutuskogemus olla isegi ebamugavam kui vana L-track’i puhul. Samuti ei lahenda S-track pikast istumisest tingitud vaevusi. Selle vastu aitab järgmine lahendus, mis suunab massaažipea ka istmiku alla.
L-track
Nagu nimetusest tuleneb, liigub massaažipea selle lahenduse puhul L-kujuliselt ehk pöördub seljast allapoole liikudes istmiku alla ning masseerib ka reite tagakülgi ja tuharaid. Siinkohal annavad paljud tootjad ka massaažikäigu pikkuse: tavaliselt on see vahemikus 125-130cm, eriti pikakäigulistel mudelitel isegi 135-140cm. L-track’i suur eelis S-track’i ees on see, et väga hästi saavad masseeritud alaselg ja nimmepiirkond, kuhu eelmise põlvkonna massaažipead vaevu ulatusid.
SL-track
aga kombineerib S- ja L-tracki omadused: selja taga liigub massaažipea, järgides selgroo kumerusi ja nõgususi ning nimmepiirkonnast alla sõites pöördub istmiku alla. Kuna massaažitoolid on sobitatud erinevate kasutajate pikkusega, siis tasub enne ostu proovida, milline massaažikogemus valitud mudeliga kaasneb: kas istuda on mugav, kas massaažirullikute surve seljale on ühtlane ja milline on enesetunne pärast massaažiseansi lõppemist.
Loe ka, milleks meile reflekoloogiline massaaž ja punktmassaaž