Massaaž nagu trenn
Miks on massaaž nagu trenn?
See, kuidas massaažitoolist mõelda võib, on nagu trennist ehk massaaž nagu trenn. Esmakordsel kasutamisel võib olla natukene sarnast esmakordse treeningu proovimisega. Me kõik teame, et trenniga alustades ei tasu kohe esimese asjana minna maratoni jooksma või jõutrenniga alustades ei tasu alustada sadade kilode tõstmisest või surumisest. Kui te pole mingit tegevust ammu teinud või olete alles alustanud, siis ei tasu kohe algul üle pingutada.
Kui lähenete trennile liiga kiiresti või entusastlikult, olenemata sellest, kas naasete treeningu juurde või alustate värskelt, võib juhtuda, et kogete järgneval päeval uskumatut lihasvalu või halvimal juhul olete ennast vigastanud. Esimene kord uues massaažitoolis sarnaneb esmakordse treenimisega. Kui te oma vastupidavust kasvatate ja keha harjub tooli surve ja täpsusega, saate proovida juba pikemaid massaažiprogramme. Massaažitool Nakahamo Classic Marrone puhul saab valida 10, 20 ja 30 minutiliste massaažiseansside seast. Eelseadistatud taimerite valikud on head, et vältida massaažitooli üle kasutamist. Iga kasutaja leiab endale sobiva pikkusega programmi. Kui algul kohe võtta toolist välja maksimum, siis võib algaja kasutaja kasu asemel endale liiga teha – alustada on parem tasa ja targu.
Kuidas valida massaažiseansi pikkust?
Kui olete massaažitooli värske omanik, siis ideaalne kasutusaeg jääb vahemikku 15-20 minutit. Algul on 20 minutit rohkem kui piisav, et saada kasu, mugavust ja lõõgastust, mida massaažitool pakub teie valusatele lihastele. Nagu varem mainitud, võib tooli liiga hoogne kasutamine alguses kasu asemel kahju tuua, kuid Nakahamo Classic Marrone automaatprogramme on kõiki võimalik seadistada lühemale ajale ehk massaažitool teeb tool läbi kõik tehnikad, mis on varem seadistatud automaatprogrammis, kuid lihtsalt kiiremini. Ka lühikese aja seadistusega ei jää kasutaja ühestki massaaži elemendist ilma.
Enne ja pärast seanssi massaažitoolis on väga soovitatav juua rohkelt vett, kuna massaaž aitab kehal toksiine vabastada ja vesi neid omakorda kehast välja viia. Soovitatav on massaažitooli kasutada umbes kolm kuni neli korda nädalas, et saavutada maksimaalne tõhusus alaselja-, kaela- või õlavalu korral. Kui kasutate massaažitooli stressi leevendamiseks või lihtsalt lõõgastumiseks siis peaks kaks kuni kolm korda nädalas olema optimaalne. Samuti on oluline meeles pidada, et tooli kasutamise kestus ja sagedus võivad sõltuda ka teie tervislikust seisundist või teie enda vajadustest.
Lisaks, kui kaalute massaažitooli seljavalu, muu lihasvalu või konkreetse lihasprobleemi korral, peate alati nõu pidama oma arstiga. Ka tuleks arstiga konsulteerida kõigist olemasolevatest haigusseisunditest, näiteks südameprobleemidest, madalast vererõhust või vere kehvast hüübimisest, sest massaaž võib neid ja palju muud mõjutada.