Jalamassaaž, kui tervise peegel
Alljärgnevalt saate lugeda, milliseid kasulikke omadusi on jalamassaažil ning vastuse saavad ka sellega seotud kõige põletavamad küsimused.
Jalamassaaži peetakse oluliseks tervendavaks meetodiks, kuna jalalabadel ning jalataldadel asuvad punktid, mis peegeldavad tervet inimese organismi. Nimetatud punktide abil on võimalik tervendada tervet inimese keha, selleks on vajalik stimuleerida õiget punkti jalalabal. Tegelikkuses ei töötle massaažitool mitte ainult jalalabasid ja taldu vaid ka sääri ning tuhara ja reiepiirkonda. Mistõttu on see eriti kasulik neile, kes veedavad suure osa oma päevast jalgadel.
Milliste vaevuste vastu aitab jalamassaaž?
Nagu varasemalt välja toodud, siis jalataldadel asuks justkui inimese “mini”-organism, mis on paigutunud jalataldadele erinevate punktidena. Kui kasutada massaažitooli, millel on jalatalla rullikud, pidevalt aitab see ennetada aga ka leevendada palju erinevaid haigusseisundeid ja vaevusi. Nende hulka kuuluvad: lihaspinged (sh ka valulikud lihaspinged), astmaatilised seisundid, erinevat laadi põletikud (sh põiepõletik, põskkoopapõletik), kõhukinnisus, peavalu (sh migreen), erinevad neeruhaigused, sapikivid, lisaks aitab jalamassaaž leevendada ka stressi.
Kuidas saab massaažitool siinkohal abiks olla?
Tänapäevastel massaažitoolidel, millel on jalamassaaži võimekus, on sisseehitatud akupressuur-rullikud, mille optimaalse asendi ja töökiiruse on paika pannud füsoterapeudid ja oma ala spetsialistid. Seda ikka selleks, et pakkuda kasutajale suurimat võimalikku mugavust ja kvaliteeti. Parimat jalamassaaži pakkuvate mudelite seast võiks välja tuua massaažitooli VIP Ironman, mis pakub kolme erinevat akupressuur-rullikute intensiivsuse valikut. Muljetavaldavat jalamassaaži pakub ka madalama hinnaklassi massaažitool – Nakahamo Classic Siri Galaxy. Eelmainitud massaažitool pakub lõõgastavat jalamassaaži neile, kes naudivad jõulisemaid massaaživõtteid.
Kas jalamassaaž sobib kõigile?
Jalamassaaž leevendab küll palju erinevaid vaevusi, kuid leidub ka haigusseisundeid, mille puhul jalamassaaž on vastunäidustatud. Nende hulka kuuluvad: raskesti põetav viirushaigus või palavik, rasked südame ja veresoonkonna haigused, nahahaigused jalgadel (sh lööve, põletik), probleemid jalaluuga või lahtine haav jalgadel (sh luude hõrenemine, luumurd vähem kui 6 kuud tagasi, värsked traumad), joobeseisund, erinevad kasvajad. Kuigi jalamassaaž ei pruugi sobida igal ajal ja igas seisundis on sellest siiski palju abi paljude vaevuste leevendamiseks ja raviks.