Milline massaažitool sobib kodukasutuseks?
Massaažitool kodukasutuseks ostetakse tihti silmade ja rahakotiga nõu pidades. Mis on kindlasti õige, sest tool peab sobituma koduse interjööriga või isegi olema kodu ehteks ja kirsiks tordil.
Kuidas siis ikkagi valida massaažitool kodukasutuseks?
Tõsi on ka see, et kena disain ei ütle palju tooli omaduste kohta – ka soodsad 2D massaažimehhanismiga (loe lähemalt link blogile) massaažitoolid näevad väga kenad välja – kuid võib juhtuda, et pärast esimese ostuelevuse möödumist jääb tool tolmu koguma, sest nägus toode ei vasta kasutaja(te) ootustele. Kuidas orienteeruda erinevate müüjate ja kümnete mudelite virvarris ja leida sobivaim massaažitool kodukasutuseks?
Eelarve
Esmalt tuleks panna paika eelarve. Mida suurem on eelarve, seda laiem on valik ja vähem piiranguid. Kuna aga kasutajate arv on piiratud, siis võib ka keskklassi mudelite seast leida kodukasutuseks väga sobiva massaažitooli. Teisalt – mida täiuslikum mudel, seda kauem ta ajahambale vastu peab nii tehnilises kui moraalses plaanis. Pealegi saab väga hea massaažitooli osta ka järelmaksuga – osamaksetena tasudes tuleb tooli hind märksa soodsam kui samas mahus massööri külastades.
Kasutajad
Tehke ära kodutöö: kes on kodus kasutajad? Millised on nende soovid ja ootused? Mõned massaažitoolide mudelid sobivad hästi lühikesekasvulistele, teistes tunnevad end väga mõnusalt pikakasvulised ja kolmandad – universaalsed – sobituvad erinevate kasutajate pikkusega. Samuti on osa massaažitoolide mudeleid seest kitsamad, osa – laiemad. Üldjuhul mahuvad massaažitooli kuni 120kg „pehme“ kehaehitusega kasutajad, aga on ka selliseid kus pikemat kasvu 150kg raskejõustiklased end veel üsna mugavalt tunnevad.
Funktsioonid
Kas on spetsiifilisi nõudeid – näiteks värvi osas? Kas sääremarjade õhkmassaaži peab saama välja lülitada? Kas peres on massaažigurmaane, kes tahavad ise massaažiprogramme koostada ja salvestada? Kas pikk garantii on oluline (meil on laos ka 7-aastase garantiiga VIP-mudelid) või plaanite tooli mõne aasta pärast uuema
vastu välja vahetada?
Kust saada massaažitool kodukasutuseks?
Kui eeltöö on tehtud ja visioon silme ees, on aeg turu-uuringuks. Eesti turul on mitmeid massaažitoolide müüjaid, aga võimalik on vaadata ka kaugemale. Otse tehasest tellides on hinnad soodsad, aga juurde tuleb palju võõrkeelset suhtlemist teistsuguse kultuuritaustaga inimestega, asjaajamist, transpordikulu, tolliformaalsusi ja kui kaup kusagile sadamasse kinni jääb või pikal teel kannatada saab, siis ka lisamuresid. Samuti tasub arvestada, et iga massaažitool vajab ükskord hooldust/remonti ning kui koju on tellitud mudel, mida Eestis ei müüda, siis pole sellele varuosi ega remondimeest laoriiulilt võtta. Mis tähendab, et kulud ja riskid on kõrged ning meie isetellimise teed seepärast minna ei soovita. Kohalikul turul aga teevad müüjad häid allahindlusi ja tasub silm peal hoida või ka valitud mudelile soodushinda küsida.
Tule proovima
Kui meelismudelid internetis välja valitud, on aeg minna neid avatud meeltega proovima. Varuge selleks 1-2h, leppige müüjaga sobiv aeg kokku ning unustage eelarvamused – mõni kodukasutajatele loodud massaažitool võib üllatada nii positiivses kui mitte nii positiivses võtmes, ja võib juhtuda et avastate müügisalongis enda jaoks mudeli, mis polegi sõelale eelvalikus jäänud. Kui olete testimised teinud, oma soovis kindel ja hind/järelmaksusumma sobib – tehke diil, selmet sente veeretada ja paremat hinda otsida: edasisele otsimisele kulutatud aja võite juba mõnusalt massaaži nautida.
Hea on aga teada, et pärast 1-2 nädalast kasutamist võib tunduda, et tahaks midagi „ägedamat“. Küsige müüjalt enne ostu, kas ta kodukasutusmassaažitoolidele vahetusvõimalust pakub ja kui, siis mis tingimustel. Meil on selline võimalus olemas – vaata lisaks.