Millist massaažitooli valida kontorisse/ettevõttesse?
Kontorikasutuses on massaažitoolil ilmselt väga eriilmeline kasutajaskond nii vanuse, kasvu, füsioloogia, soovide kui ka visiooni osas. Massaažitool täidab oma eesmärki kõige paremini siis kui ta sobib kõigile potentsiaalsetele kasutajatele ning täidab nende ootusi ja lootusi.
Ettevõttesse soetatava massaažitooli valikul võiks läbida järgmised etapid:
Kuidas valida massaažitool kontorisse?
Programmid ja hooldamine
1. Kaardistage, kes on kasutajad, millised on nende füüsilised parameetrid, milliseid vaevusi peaks massaaž leevendama ja millised on kasutajate erisoovid/vajadused, kui neid on: tipptasemel massaažitoolid võimaldavad kasutajal endal koostada spetsiifilisi massaažiprogramme (loe, kuidas massaažiprogramme koostada) ja neid salvestada, mis on väga tänuväärt omadus spetsiifiliste vajaduste korral. Tihedas ühiskasutses olevate massaažitoolide puhul on samuti oluline nende puhastamise lihtsus ja kasutajatega kokkupuutuvate pindade kulumiskindlus. Mõnedel mudelitel on terve massaažitool kaetud eriti hügieenilise, väga lihtsalt hooldatava ja eriti kõrge kulumiskindlusega kunstmaterjaliga.
Hinnake kasutamise intensiivsust
2. Kui soovid-vajadused teada, on aeg küsida müüjatelt pakkumisi. Seejuures on oluline tuua välja ka oodatav kasutustihedus – pole mõtet investeerida massaažitooli, mis küll täidab kasutajate vajadused, kuid on mõeldud väheintensiivsesse kodukasutusse. Kontoritesse, salongidesse ja toomisettevõtetesse intensiivseks kasutamiseks loodud massaaažitoolidel on konstruktsioonielemendid ja sõlmed tugevamad ning kõrgema kulumiskindlusega, mis tõstab ka toote hinda. Ostul enaminvesteeritud summa aga teenite kuhjaga tagasi massaažitooli hilisemate väiksemate remondikuludega.
Eelarve
3. Ka eelarve küsimus on päevakohane – kas valida massaažitooli miinimumvariant, kuldne keskmine või võtta väärikas maksimum. Hangete puhul võidab see, kes pakub hanke tingimustele vastava massaažitooli minimaalse hinnaga. Samas aga ei eeldata selliselt massaažitoolilt pikka iga ehk teisisõnu peaks tool kestma 2-3 aastat. Eraettevõtted vaatavad aga massaažitooli kui pikaajalist investeeringut ja sama meelt oleme ka meie: ettevõttesse ostetav massaažitool võiks teenida vähemalt 5-7 aastat minimaalsete kuludega ja seetõttu peaks suunama pilgud kvaliteetsete kesk- ning tippklassi toolide poole. Kui aga on soov kasutada massaažitooli piiratud perioodil või fikseeritud igakuiste kuludega, siis on massaažitooli rent omal kohal. Väljaost on pikemas perspektiivis aga rahaliselt soodsam lahendus.
Proovige erinevaid massaažitoole
4. Kui massaažitoolide mudelid on välja valitud ja eelarveküsimused lahendatud, on aeg panna kokku delegatsioon, leppida müüjaga kokku sobiv testimise aeg ja saata konsiilium erinevaid massaažitoolide mudeleid proovima. Kohapeal proovides võib mõni mudel üllatada vägagi positiiivselt, esialgne favoriit aga taanduda rivi lõppu. Pole võimatu, et leiate kohapealt uue lemmiku, mis jääb aga eelarvest napilt välja. Mida siis teha? Kuidas boss „ära rääkida“?
Kui aga kõik sobib – lööge müüjaga käed ja laske tool kohale tuua. Igaks juhuks täpsustage aga üle, kas on võimalus massaažitooli vahetada, juhul kui kasutamise käigus selgub, et midagi olulist jäi kahe silma vahele. Vahel selgub näiteks, et oleks tulnud võtta kriipsu võrra „kangem“ mudel, sest kasutamise algetapis tekivad veel mingid lisasoovid. Sellisel juhul on hea kui saab uue tooli ägedama vastu vahetada. Meil on näiteks selline vahetusvõimalus olemas. Loe, millised on meie vahetusvõimalused
Eeltoodu kehtib ühtlasi valides massaažitool kontorisse. Mida suurem kasutajaskond, seda olulisem on massaažitooli kasutamise ja hooldamise lihtsus ning mugavus.